Jaka powinna być dobra szyba do prysznica?

Kabina prysznicowa musi być zamknięta, by woda nie zalewała całego pomieszczenia podczas korzystania z niej. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu specjalnie dopasowane szyby, które zatrzymują wodę w określonym miejscu i chronią łazienkę przed zachlapaniem. Jaka powinna być dobra szyba do prysznica? Co wpływa na jej poprawne działanie?

Wysoka szczelność szyby do prysznica

Dobra szyba do prysznica przede wszystkim musi być szczelna. Oczywiście samo szkło zwykle ma gładką powierzchnię i nie ma możliwości, by przepuszczało ono wodę. W rzeczywistości jednak zdarza się, że szyba jest pęknięta, co powoduje jej miejscowe przeciekanie. Jeszcze częściej szyba jest niewłaściwie wstawiona. Jeśli na jej brzegach nie znajduje się odpowiednie uszczelnienie, to najprawdopodobniej właśnie nimi będzie ciekła woda. Ważne jest też dopasowanie odpowiedniej wysokości szyby, bo koniecznie trzeba upewnić się, że woda nie będzie przelatywała nad jej górną krawędzią. Na dole szyba musi sięgać aż do podłogi lub górnej krawędzi brodzika. W tym miejscu także powinno się zastosować uszczelnienie, które ochroni przed wylewaniem się wody na podłogę poza kabiną.

Walory estetyczne

Szyba prysznicowa musi spełniać określone walory estetyczne. Jest ona ważnym elementem łazienki, głównie ze względu na swoje duże wymiary. Takiej szyby po prostu nie sposób nie zauważyć. Skoro więc będzie ona dominującym elementem aranżacji, to musi prezentować się godnie. Bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie szyby do wyglądu reszty łazienki. Trzeba pamiętać, że wybór jest ogromny, co może utrudniać podjęcie decyzji o zakupie konkretnego modelu. Z pewnością warto rozważyć szybę lustrzaną, która odbija światło i powiększa optycznie przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem może też być szyba wykonana ze szkła mrożonego albo pokryta kolorową matową folią. Zdarzają się nawet warianty z dekoracyjnymi wzorami wykonanymi z takiej folii. To produkty, które prezentują się bardzo oryginalnie i mogą odmienić łazienkę na lepsze. Z nimi będzie wyglądała nowocześniej.

Comments are closed.