Przycisk do spłuczki – dlaczego powinien być eko?

W ostatnich latach dużo mówi się o ekologii i o rozwiązaniach, które mają być przyjazne dla środowiska. Można wprowadzać je w różnych aspektach życia, nawet w toalecie. Z tego powodu dużym zainteresowaniem cieszą się ekologiczne przyciski do spłuczek. Dlaczego ich montaż jest taki ważny? Jak działają?

Zdecydowanie mniej wody

Przycisk do spłuczki powinien dawać możliwość skorzystania z jednej z dwóch opcji. Dzięki temu można zużyć tyle wody, ile jest konieczne, ale nie więcej. Duży przycisk spłuczki uwalnia nawet do kilkunastu litrów wody, a mały około 3. Korzystanie z niego pozwala na znaczne ograniczenie zużycia wody. To z kolei ma wpływ na niższe rachunki. Jak łatwo się domyślić pojedyncze spłukanie wody nie generuje dużych kosztów. Jeśli jednak przemnożyć je przez ilość mieszkańców oraz liczbę wizyt w toalecie odbytych w ciągu miesiąca, objętość wody może okazać się już całkiem spora. Tak samo jak koszty wody oraz zagospodarowania powstałych w ten sposób ścieków. W wielu gminach to właśnie cena zagospodarowania wyprodukowanego metra sześciennego ścieków jest dużo wyższa niż kwota, jaką trzeba zapłacić za taką samą objętość czystej wody.

Lepiej dla środowiska

Woda używana do spłukiwania toalety to woda pitna. Z dokładnie takiej samej wody przygotowujemy swoje napoje czy wykorzystujemy ją do gotowania posiłków. Zużywanie jej niepotrzebnie to spora szkoda dla środowiska. Na szczęście przycisk do spłuczki ze sklepu łazienka Rea może ograniczyć to zużycie. Oczywiście należy uczulić wszystkich korzystających z toalety, by rzeczywiście odpowiednio korzystali ze spłuczki i dbali o to, by nie zużywać więcej wody, niż jest konieczne. W obliczu suszy oraz postępującego pustynnienia kraju ma to gigantyczne znaczenie. Warto też zaznaczyć, że pod względem ilości wody, jaka przypada na jednego mieszkańca, Polska jest porównywana z Egiptem, który przecież kojarzy się z państwem pustynnym. Sytuacja w naszym kraju nie wygląda pod tym względem dobrze, więc warto wprowadzać ekologiczne rozwiązania do codziennego życia.

Comments are closed.