Kabiny prysznicowe i ich rodzaje

Kabina prysznicowa stanowi idealne rozwiązanie do niewielkich łazienek w blokach mieszkaniowych. Mało tego są wybierane przez coraz większą liczbę właścicieli domów jednorodzinnych. Wyjaśniamy, dlaczego warto na nie stawiać i jakie są ich rodzaje.

Kabiny prysznicowe – kiedy warto na nie stawiać?

Jak wspomniano powyżej kabiny prysznicowe odnajdą się w małych łazienkach, w których liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni. Występują w wielu wersjach i mogą mieć rożne gabaryty, które ułatwiają ich dostosowanie do wielkości pomieszczenia. Stanowią świetne rozwiązanie dla osób starszych, dla których użytkowanie wanny może być kłopotliwe. Dzięki kabinom mogą dbać o higienę bez narażania swojego zdrowia. Ze względu na ich szeroki wybór sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach, jak i w klasycznych stylach.

Rodzaje kabin prysznicowych

Wyróżnia się trzy główne rodzaje kabin prysznicowych, a są to:

  • kabiny z brodzikiem – najpopularniejszy rodzaj kabin, wyróżniają się duża praktyczności i komfortem codziennego użytkowania. Znajdują się w nich brodziki mogą występować w płaskiej lub głębokiej formie. Te ostatnie sprawdzą się jako alternatywa dla wanien dla małych dzieci, a ponadto można je wykorzystywać do prania ręcznego. Kabiny prysznicowe z płaski brodzikiem mogą być montowane na równi z płytkami podłogowymi, ale wymagają montażu odpowiedniego syfonu.
  • kabiny bez brodzika – sprawdzą się w małych łazienkach z idealnie wypoziomowaną podłogą. Sprawiają, że pomieszczenie zdaje się być większym niż jest w rzeczywistości. Brak brodzika sprawia, że są łatwiejsze i bezpieczniejsze w użytkowaniu dla dzieci oraz dla osób mających trudności z poruszaniem się.
  • kabiny walk-in – są to modele otwarte, składające się z tafli szkła, mogą być montowane nawet na środku łazienki. Ze względu na swoją konstrukcje są niezwykle łatwe w pielęgnacji. Stanowią idealny wybór dla łazienek urządzonych w nowoczesnych duchu. Wpasują się w każde pomieszczenie niezależnie od jego metrażu.

Comments are closed.