Jak wybrać kran?

Jeśli chcesz kupić kran, powinieneś znać różne dostępne rodzaje kranów. Istnieją trzy główne rodzaje baterii wodnych: kuchenne, zlewowe i łazienkowe. Baterie kuchenne najlepiej nadają się do użytku w zlewie kuchennym.

Baterie tego typu są zwykle wykonane ze stali nierdzewnej lub mosiądzu i mają stałą wylewkę, która jest przymocowana do elastycznego węża zainstalowanego na ścianie. Tego typu baterie można znaleźć w większości kuchni na całym świecie.

Bateria zlewozmywakowa to jeden z rodzajów armatury wodnej, która jest instalowana nad zlewem. Zwykle mają regulowaną wylewkę i mogą być używane zarówno do źródeł ciepłej, jak i zimnej wody.

Różne rodzaje kranów dostępnych obecnie na rynku

kran

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów baterii. Każdy typ ma swoje zalety i wady.

Do wyboru mamy trzy rodzaje baterii – baterie ściągane, baterie natryskowe oraz baterie. Wszystko to ma różne zalety i wady w kuchni lub łazience. Baterie ściągane są obecnie najpopularniejszym typem kranu na rynku.

Zwykle mają dwa uchwyty po obu stronach, które umożliwiają użytkownikom łatwe otwieranie i zamykanie wylewki bez zamoczenia rąk. Minusem jest to, że mogą być trudne do czyszczenia, ponieważ mają tylko jeden otwór na górze, do którego może wpływać woda.

Baterie natryskowe są bardziej przystępne cenowo niż modele wyciągane, ale wymagają więcej konserwacji, ponieważ mają wiele otworów.

Ile trzeba zapłacić za dobry kran?

W Internecie można znaleźć wiele kranów. Większość z nich są niezawodne, a niektóre z nich mogą nawet posiadać rzadko spotykane funkcje.

Jak zobaczysz poniżej, nie ma konkretnej ceny za dobry kran. Cena zależy od jakości i funkcji baterii.

Niektórzy ludzie mogą wahać się, czy zapłacić za drogi kran, ponieważ myślą, że nie uzyskają z niego dużej wartości. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest wypróbowanie kilku różnych rodzajów kranów przed podjęciem decyzji, który z nich chcesz kupić. Krany kosztują zazwyczaj od 200 zł do 1000 zł.

Comments are closed.