Drzwi prysznicowe składane czy przesuwne?

Drzwi prysznicowe mogą być różne. Rozwój technologii umożliwił zaprojektowanie wielu różnych wariantów drzwi, które służą do jednego celu. Dlatego tak ważne jest, by znać różnicę pomiędzy różnymi wariantami drzwi. Które z nich warto wybrać? Lepsze będą drzwi składane czy przesuwne?

Drzwi składane

Drzwi prysznicowe składane ze sklepu Łazienka Rea są złożone z kilku dość wąskich elementów. Są one ze sobą połączone w taki sposób, by możliwe było ich złożenie na małej powierzchni. Wymagają one zdecydowanie mniej miejsca, niż tradycyjne drzwi skrzydłowe. Drzwi składane są nowoczesne, dobrze się prezentują i są wygodne w użyciu. Mechanizm ich działania jest bardzo prosty, co sprawia, że ich montaż też nie jest skomplikowany. Ma to ogromne znaczenie dla wygody wszystkich, którzy chcieliby zamontować takie drzwi samodzielnie. Drzwi prysznicowe składane dostępne są w wielu wariantach. To umożliwia dopasowanie ich do konkretnej aranżacji. Można wybrać ich kolor, rodzaj szkła, z jakiego je wykonano oraz sposób składania. W niektórych modelach harmonijka złożona z elementów drzwi jest równa, a w innych składa się z części o różnej szerokości. Takie drzwi nadają się także do montażu w narożniku kabiny prysznicowej. W ten sposób umożliwiają one łatwe dostanie się pod prysznic przez naprawdę szerokie wejście.

Drzwi przesuwne

Podobnie jak drzwi prysznicowe składane można montować je w łazienkach, w których jest mało miejsca. Wprawdzie ten typ drzwi zajmuje niewiele przestrzeni, to wciąż potrzebuje jej więcej niż modele składane. Montaż drzwi przesuwnych jest dość skomplikowany, bo trzeba w odpowiedni sposób przygotować prowadnicę znajdującą się na suficie i podłodze. Wprowadzenie skrzydła drzwi na szynę może być kłopotliwe, ale jest do zrobienia nawet bez pomocy fachowca. Drzwi przesuwne cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na swój futurystyczny styl. Jeszcze kilka lat temu takie drzwi były prawdziwym hitem. Aktualnie są one coraz częściej wypierane przez inne rodzaje drzwi prysznicowych, które są równie funkcjonalne i estetyczne.

Comments are closed.