Gdzie powinno się umieszczać wieszaki na ręczniki?

Wieszaki na ręczniki należą do podstawowego wyposażenia każdej łazienki. Są one bardzo praktyczne, więc nie ma nic dziwnego w tym, że każdy chętnie z nich korzysta. Warto wiedzieć, gdzie powinno się je umieszczać, by można było wygodnie z nich korzystać. Jakie miejsca są szczególnie dobre?

Przy umywalce

Wieszaki na ręczniki na pewno powinny znaleźć się w pobliżu umywalki. To naturalne miejsce, w którym każdy myjący ręce będzie ich szukał. Ręcznik powinien znajdować się w takim miejscu, by można było sięgnąć po niego bez wysiłku, ale równocześnie by nie można było go zachlapać wodą z umywalki. Zwykle wystarczy przymocować go kilkanaście centymetrów od źródła wody. Dobrze jest też rozważyć wysokość, na jakiej będzie znajdował się wieszak. Wiele osób mocuje go dość nisko, np. na wysokości miski umywalki. W takim wypadku, by do niego sięgnąć, trzeba się lekko pochylić, ale sam ręcznik jest prawie niewidoczny z daleka i nie wpływa negatywnie na wygląd łazienki. Alternatywą jest zamocowanie wieszaka z boku od umywalki, kilkanaście centymetrów powyżej jej poziomu. Po ręcznik w takim miejscu łatwo jest sięgnąć, więc jego używanie jest wygodne. Nie ma też ryzyka, że jego dolna część będzie dotykała podłogi, co byłoby niehigieniczne.

Przy prysznicu lub wannie

Dobrym pomysłem jest zamocowanie wieszaka na ręczniki w pobliżu wanny lub prysznica. Dzięki temu po wyjściu z kąpieli nie trzeba będzie szukać ręcznika albo sięgać po niego bardzo daleko. Warto pamiętać, że różnica temperatur po zakończeniu mycia się jest wyjątkowo nieprzyjemna, więc jak najszybsze wytarcie się ręcznikiem zdecydowanie podnosi komfort. Dlatego dobrze jest zadbać o to, by wieszak z nim znajdował się na wyciągnięcie ręki, ale też w takim miejscu, by nie został przypadkowo pomoczony. W przypadku zamkniętej kabiny prysznicowej wieszak można umieścić kilkanaście centymetrów od jej drzwi, by dosięgnąć do ręcznika jeszcze z kabiny. Trzeba tylko pamiętać, by wieszak nie przeszkadzał w otwieraniu i zamykaniu drzwi od niej. Więcej informacji znajdziesz na stronie sklepu: https://lazienka-rea.com.pl/akcesoria-lazienkowe-dodatki-do-lazienki/wieszaki-i-stojaki-na-reczniki.html.

Comments are closed.